ICT چیست ؟ ؟ ؟

عبارت فناوری معلوماتی (IT) یا به تعبیر کاملتر تکنالوجی معلوماتی و ارتباطات (ICT) تکنالوجی معلوماتی و ارتباطات ITC چیست نگاهی به تعاریف بنیادی تکنالوجی معلوماتی IT مخفف عبارت انگلیسیInformation & Communication Technology است
منظور از آن مجموعه ابزارها و روش های لازم برای تولید، پردازش، نگهداری، توزیع و انهدام سیستم های مبتنی بر اطلاعات به معنی فراگیر آن (شامل متن، صوت و تصویر) است .

ذخیره سازی اطلاعات Storage

ذخیره سازی معلومات را می توان چنین برداشت نمود هرگونه عملیاتی که ا معلومات را برروی یک رسانه ذخیره کند معنا رسانه اینجا معنا خاص یک وسیله ایست که قدرت ذخیره و بازیابی وبعبارتی بازخوانی اطلاعات را داشته باشد. برای مثال ذخیره كردن صدا بر روی CD یا ذخیره كردن معلومات عمل رایت موسیقی بر روی سی دی دخیره سازی معلومات بر روی رسانه Cd تعریف می شود.

فن آوری اطلاعات Information Technology ( IT )

تکنالوجی است كه براي ذخيره ، بازیابی ،انتقال و پردازش اطلاعات استفاده مي‌شود. امروزه سازمانها و موسسات از تکنالوجی معلوماتی استفاده مي‌كنند تا با بهره گیری از ذخيره ، بازیابی ،انتقال و پردا زش معلوماتی مدیریت نوین را در مجموعه خود اعمال کنند.
به کلیه فن و اقداماتی که به کمک این مجموعه می آید تا تولید و انتشار خبر را انجام دهند ؛ در اصطلاح انجینیری، تکنالوجی معلوماتی می گویند.

تاريخچه فن آورى اطلاعات:

پس از دردسترس قرارگرفتن كامپيوتر درسال 1950 ميلادى، اولين كاربرد علمى كه كامپيوتر درآن استفاده شد انتخابات رياست جمهورى آمريكا درسال 1951 بود. درسال 1960 با حضور كامپيوتر بزرگ (Main frame) ايده توسعه دیتابیس متمركز معلومات ومفهوم انفورماتيك(داده پردازی) شكل گرفت وكاربردآن درحوزه مديريت معلومات طرفداران بيشترى پيدا كرد.
اين ايده درسالهاى 1970 تا 1980 بصورت استفاده از سيستم هاى هوشمند وكمك به تصميم گيرى شكل قوى ترى به خود گرفت وايده اصلى اتوماسيون ادارى وسيستم هاى بدون كاغذ را تقويت نمود. دركشورهاى ديگر مثل ژاپن ، آلمان، انگلستان وغيره نيز كاربردهاى كامپيوتر درزمينه خدمات بانكدارى، هتلدارى، مديريت پروژه هاو… رشد نمود.

#طراحی_سایت_در_افغانستان
#طراحی_اپلیکشن_در_افغانستان
#تولید_گیم_در_افغانستان
#تولید_سایت_در_افغانستان
#تولید_استارتاپ_در_افغانستان
#اولین_دیتا
#IT_ چیست
# فن آوری _اطلاعات _IT