VPN چیست و برای چه استفاده می شود؟

 :virtual private network (VPN)
استفاده از VPN برای اتصال به اینترنت به شما امکان گشت و گذار در وب سایت های خصوصی و ایمن و همچنین دسترسی به وب سایت های محدود و غلبه بر بخش های سانسور را می دهد. VPN فقط برای دسک تاپ یا لپ تاپ نیست – همچنین می توانید VPN را روی تلفن iPhone ، iPad یا Android خود نیز تنظیم کنید. هنگام اتصال به اینترنت، VPN به عنوان واسطه ای عمل می کند، در نتیجه آدرس IP شما – رشته اعدادی که ISP دستگاه شما را به شما اختصاص می دهد مخفی می شود و از هویت شما محافظت می کند. بعلاوه، اگر داده های شما به نوعی رهگیری شود، تا رسیدن به مقصد نهایی خواندن آن غیرقابل خواندن خواهد بود.
VPN یک “راه” خصوصی از دستگاه شما به اینترنت ایجاد می کند و اطلاعات حیاتی شما را از طریق چیزی که به عنوان رمزگذاری شناخته می شود پنهان می کند.

vpn

VPN چگونه کار می‌کند؟
سرویس‌های وی پی ان متعدد در بازار وجود دارند. پس از خرید یکی از این سرویس‌ها، لیستی از کشورهای مختلف روبه ‌روی شما قرار می‌گیرد. وی پی ان با توجه به فروشنده آن، به صورت اپلیکیشن و برنامه در اختیار کاربران قرار می‌گیرد و یا نیاز است آن را به صورت دستی تنظیم کرد. زمان اجرای وی پی ان، باید کشوری که سرور VPN در آن قرار دارد را انتخاب کنید تا به صورت رمزگذاری شده به آن متصل شوید. در این زمان، تمام اطلاعات شما داخل یک تونل رمزگذاری شده قرار می‌گیرد و سپس وارد اینترنت عمومی می‌شود.

vpn

آیا VPN های رایگان ایمن هستند؟
VPN های رایگان به همین سادگی ایمن نیستند از آنجا که برای حفظ سخت افزار و تخصص لازم برای شبکه های بزرگ و کاربران ایمن، سرویس های VPN قبوض زیادی برای پرداخت دارند. شما به عنوان مشتری VPN، یا هزینه خدمات برتر را با دالر خود پرداخت می کنید یا با خدمات خود هزینه خدمات رایگان را پرداخت می کنید.

vpn

بهترین VPN های رایگان سال 2020:

Surfshark – به طور کلی بهترین VPN رایگان..
TunnelBear – بهترین VPN رایگان برای مبتدیان..
Windscribe – بهترین VPN رایگان برای امنیت ذهن..
Hotspot Shield – بهترین VPN رایگان برای کاربران ویندوز و مک..
ProtonVPN – بهترین VPN رایگان با استفاده نامحدود از داده ها..

#طراحی_سایت_در_افغانستان
#طراحی_اپلیکشن_در_افغانستان
#تولید_گیم_در_افغانستان
#تولید_سایت_ در_افغانستان
#تولید_استارتاپ_در_افغانستان
#طراحی_نرم_افزار
#اولین_دیتا
#پروتکل
#وی_پی_ان
#vpn